Sportovní střelba mládeže v Černovicích

Střelecké disciplíny

Vzduchová puška leže dle národních pravidel

Vzduchová puška ležeVzduchová puška (VzPu), může použít jako pohon střely vzduch nebo jiná plyn (oxid uhličitý), má předepsanou ráži 4,5 mm a hmotnost max. 5,0 kg. Střílí se pouze leže, 30 soutěžních ran (maximum je 300 b.) na vzdálenost 10 metrů. Desítka je bílá tečka průměru 0,5 mm. Tato disciplina je určena pro žáky do 14-ti let..

Vzduchová puška stoje

Vzduchová puška stojeVzduchová puška (VzPu), může použít jako pohon střely vzduch nebo jiná plyn (oxid uhličitý), má předepsanou ráži 4,5 mm a hmotnost max. 5,5 kg. Střílí se pouze vstoje na vzdálenost 10 metrů, 40 soutěžních ran (maximum je 400 b.) Desítka je bílá tečka průměru 0,5 mm. Disciplina je určena pro dorost, juniorky a ženy. Junioři a muži střílí 60 soutěžních ran.

Sportovní malorážka

Malorážka ležeSportovní malorážka (SM), kterou se střílí dva druhy soutěže: 60 ran leže a 3×20 ran - polohový závod ran (leže, stoje, kleče). Střílí se puškou ráže 5,6 mm pro střelivo s okrajovým zápalem, hmotnost zbraně nesmí přesahovat 6,5 kg, v poloze vleže a v kleče je možno použít střelecký řemen, vstoje opěrku. Střílí se na vzdálenost 50 metrů, desítka je průměru 10,4 mm (lze nastřílet maximum 600 b.). Tyto disciplíny jsou určeny pro dorost, juniorky a ženy. Junioři a muži mohou mít zbraň do 8,0 kg a polohový závod střílí 3 x 40 ran.

Malorážka kleče Malorážka stoje


Webdesign a realizace: Vikadesign 2005